מפת הגעה

טלפון

שזלונגים

למי שיש גינה בבית, גג או מרפסת, בעצם יש לו את הפריבילגיה ליהנות מישיבה באווירה אחרת, לשבת בגינת הבית זה לא כמו לשבת בסלון מול הטלוויזיה, אנו יכולים להתנתק לרגע מהכל ופשוט לשבת באוויר הנעים לשמוע את רחש העלים, ציוץ הציפורים פשוט לנפוש. המודעות לעיצוב הגינה הפכה רלוונטית יותר בשנים האחרונות, הנטייה היא לשדרג ולעצב את חוץ הבית לא פחות מאשר אנו משקיעים בפנים הבית. השאלה היא איזה ריהוט גינה מתאים ביותר עבורנו. נדנדה לגינה, מערכת ישיבה, שזלונגים או שולחן אירוח.

שזלונג הוא רהיט הנראה ככורסא בעלת מושב ארוך במיוחד, שעליו ניתן להניח את הרגליים. כיוון שמשענת הגב בנויה בצדו האחד, ניתן לומר כי המאפיין המובהק ביותר שלו הוא המראה הא-סימטרי. בנוסף למשענת הגב, קיימים לפעמים גם מסעדי ידיים בצד אחד או בשני צדי הכורסא. לעתים יעוצב השזלונג כמיטה קטנה ליחיד המיועדת להסבה, כלומר למצב שבין שכיבה לישיבה, ולעיתים צורתו עקלתונית ומזכירה את האות האנגלית "S”.

נראה כאילו ריהוט השלונג נכנס לתודעה רק בכמה שנים האחרונות, מסתבר שהוא יהה כאן הרבה לפנינו ולא כל כך זיהינו את הפוטנציאל בשל כך שבעבר הגינה או המרפסת שימשו בעיקר לגינת ירק או אפילו כמחסן אחורי, המגמה העכשווית בתחום ריהוט החוץ מתייחסת לריהוט הגן כאל ריהוט פנים מבחינת העיצוב, האיכות, הנוחות והצבעוניות, וכמובן החידושים . 
עולם ריהוט הגן לא רק שלמד כיצד להתאים עצמו לאקלים הישראלי אלא השכיל להבין גם שחייב לחדש בו כל הזמן בדיוק כמו בריהוט פנים הבית. 

השלונג יגיע אלינו כרהיט בודד ובפני עצמו וייתכן שגם כחלק ממערכת ישיבה לדוגמא- פינת ישיבה עם שזלונג  , רהיט משלים לגן  ,הנראה ככורסא בעלת מושב ארוך במיוחד, שעליו ניתן להניח את הרגליים. כיוון שמשענת הגב בנויה בצדו האחד, ניתן לומר כי המאפיין המובהק ביותר שלו הוא המראה הא-סימטרי. ,.שיוצר מצב של מיטה   קטנה ,המיועדת להסבה, כלומר למצב שבין שכיבה לישיבה,  צורתו עקלתונית ומזכירה את האות ריש . 

נקודה נוספת שחייב לתת עליה את הדעת היא, חשיבות התאמת רהיטי הגן לגודל הגינה הינה הכרחית. אל תבחרו מערכות ישבה גדולות ומגושמות לגינה קטנה, זו אינה חשיבה נכונה לישיבה נוחה. מן הסתם היא תתפוס את המרחבים שנותרו בגינה וכול מטרתה של הגינה הוא להעניק הרגשה נוחה ונעימה. מערכת ישיבה קטנה יכולה להיות מרווחת למרות גודלה ובהתאמה מלאה לגינה קטנה.

לעומת זאת גינה גדולה כול אפשרויות הישיבה מתקבלות בברכה. ניתן לבחור מערכת ישיבה גדולה לצד מערכת ישיבה קטנה ולפזר אותם בפינותיה השונות של הגינה. למראה פסטורלי מושלם הציבו גם נדנדה תחת העצים הנטועים בתוך הגינה – המראה המלבב מזמין וקורץ לכם כול פעם מחדש להתנדנד בכול שעה ביממה.
כל הזכויות שמורות. ריהוט גן יוקרתי דיזיינס. חל איסור מוחלט להעתיק תמונות, תכנים או כל מידע מהאתר ללא אישור בכתב ממערכת האתר. ט.ל.ח כל המחירים כוללים מע"מ.שותפים: ריהוט גן בירכא - דירות דיסקרטיות עם ריהוט גן - צימרים בגורן