מפת הגעה

טלפון

טרמפולינות

אם יש לכם בית פרטי, טרמפולינות בחצר הן כמעט פריט חובה. אין משהו מהנה כמו לקפוץ על טרמפולינות, עבור הילדים אך לא אחת גם עבורנו, המבוגרים. זו נחשבת לפעילות גופנית נהדרת לכל המשפחה. טרמפולינות הן תחליף ספורטיבי מצוין לעיסוקים בלתי חשובים ובלתי מועילים כמו  רביצה מול הטלוויזיה או חוסר מעש.

כיום לא מעט אנשים מבזבזים כמות כסף לא נמדדת על ספורט מחוץ לבית בין מכוני הכושר השונים, בזמננו לאחר התפתחות מסחררת של כל עולם הספורט אפשר להביט את המכון כושר אלינו הבית אפילו בחצר האחורית, ומה מתקן הספורט שיכול לעשות את זה הכי טוב? טרמפולינה כמובן . 

נכון שבעבר טרמפולינה שימשה רק את הילדים שנהנו לקפוץ עליה מעלה ומטה וכמובן רק בשביל הכיף אבל למעשה מחרים הראו כי שימוש בטרמפולינה יעילה הרבה יותר מכול פעילות ספורטיבית אחרת, שומרת על כושר גופני וכן על חיזוק השרירים. 

מלבד זאת הטרמפולינה כבר ממזמן לא מעונם הפרטי של הילדים אלא גם המבגרים נהנים לקפוץ עליה הן מבחינת הכושר הגופני  והן מבחינת הכיף שבדבר.

קפיצה במתקן מעניקה לנו שני יתרונות מהותיים ביותר: 

יתרונות פיזיולוגיים – צריכת חמצן גבוהה – שריפה מוגברת של קלוריות במינימום זמן, חיזוק שרירי הרגלים, שיפור היציבה, חיזוק הטונוס של שרירי הגב וחיזוק העצמות.
יתרונות פסיכולוגיים – שריפת החמצן המוגברת מאפשרת הנאה מזרימת חמצן גבוהה יותר בזמן מנוחה, שחרור אנדורפינים, עליה בביטחון העצמי ויכולת ריכוז גבוהה יותר בעבודה ובחיים האישיים.

ידוע כי באימון ממוצע של 35-40 באמצעות קפיצה על טרמפולינה נשרפות קרוב לאלף קלוריות (שווה לא?) וכל זה מבלי לצאת מתחומי הבית בכלל. כך שכבר לא צריך לדאוג לסידור לילדים או זמן התארגנות מה שעד היום עיכב את רובנו מלהירשם לחדר כושר ופשוט ליהנות מהשקעה חד פעמית אך בטוחה ולנצל כל קפיצה מהנה. 

כמו כן נבחן גם מה השיקולים לבחירת סוג הטרמפולינה-

מגבלות המקום- המרחב בגינה הינו מגבלה שלא ניתן להתגבר עליה. טרמפולינות עגולות הן הבטוחות ביותר לשימוש מכיוון שהן מכוונות את הקופץ תמיד בחזרה למרכז הטרמפולינה גם אם היא בקוטר קטן ואין מספיק מרווח מצידי הטרמפולינה.

עומס מקסימאלי- ככל שהקופץ מבוגר יותר וחזק יותר, הוא יהיה מסוגל לעשות יותר תמרונים ולכן יזדקק לשטח קפיצה גדול יותר. אם יש קופצים מעל גיל 6 מומלץ לרכוש טרמפולינה מקוטר 3 מ´ ומעלה.

סוג הפעילות- ככל שטרמפולינה הינה בעלת קוטר רחב יותר היא תהיה בעלת עומס מקסימאלי גדול יותר ותאפשר התאמה לסוגים מגוונים יותר של פעילות על הטרמפולינה. 

מספר קופצים- אם הטרמפולינה מיועדת למספר רב של קופצים תשקלו לקנות טרמפולינה גדולה כך שמספר קופצים יוכלו להשתמש בה במקביל. בנוסף יש להתחשב במשקל נשיאה המקסימאלי של הטרמפולינה.  

אם יש מקום בגינה ושווה לכם להשקיע קצת יותר מאפשר זאת רכשו טרמפולינה גדולה, היא תהיה רכה יותר ותאפשר מגוון פעילויות ותתאים לטווח רחב יותר של גילאים ומשקלים.

כל הזכויות שמורות. ריהוט גן יוקרתי דיזיינס. חל איסור מוחלט להעתיק תמונות, תכנים או כל מידע מהאתר ללא אישור בכתב ממערכת האתר. ט.ל.ח כל המחירים כוללים מע"מ.שותפים: ריהוט גן בירכא - דירות דיסקרטיות עם ריהוט גן - צימרים בגורן