מפת הגעה

טלפון

במבוקים

בשנים האחרונות החלה מגמה רחבה לעבודה עם חומרים טבעיים בגינה, מרפסות, גגות ואפילו בתוך הבית.

גדרות הבמבוק וחומרים טבעיים נוספים הפכו להיות מרכיב שכיח בהקמת גינה והשימוש בהם בד"כ בפרגולות וגדרות.
השתלבות הבמבוקים השונים בנוף הגינות הישראלי הפך כל כך מהר להצלחה ממספר סיבות : פתרון הסתרה-הפרדה מידיי, קלות הביצוע, מחיר סביר, מעניק אווירת חמימות בגינה.

מוט הבמבוק מורכב מפרקים חלולים שביניהם מפרידה מחיצה דקה. בשל מבנה זה אוויר הכלוא בתוך כל מפרק מתחמם ומתקרר בהתאם לטמפרטורה שבחוץ.

כאשר יש שינויי טמפרטורה קיצוניים בפרקי זמן קצרים, בייחוד בעונות המעבר, האוויר החם הכלוא בפנים גורם להיווצרות סדקים אורכיים במוט.

מטבע הדברים וככל חומר טבעי, החומרים שלנו מאפירים בשמש הישראלית היוקדת. אפשר ורצוי לטפל ולשמור על החומרים על מנת להאריך את חייהם, בדומה מאוד לדרך הטיפול בעץ שנמצא בחוץ: לבמבוק יש שכבת הגנה טבעית, שכבת דונג, המקשה על צביעתו בצבע או בשמן. לכן, לפני כל שכבת הגנה שניתן לו, יש לתת לו כחצי שנה של התבלות טבעית ולאחריה ניתן לצבוע את מוטות או גלילי הבמבוק בכל שמן מתאים לעץ. ניתן לצבוע במברשת או בהתזה.

מוטות במבוק עבים ניתן ללטש ליטוש קל לפני צביעתם בשמן, לספיגה טובה יותר. בכל מקרה לא להשתמש בלכה לצביעת כל חומר העומד חשוף לשמש. הלכה נהרסת בשמש.

בניגוד לסוגים אחרים של רשתות אחרות או גדרות מסוגים שונים לגדרות במבוק יש לוק עיצובי מאוד מיוחד. מצד אחד הם מצליחים ליצור את ההפרדה לה היינו זקוקים כל כך מהשכנים ומהסביבה אך מהצד השני גם אנחנו לא יוצרים מראה לא אסתטי ואין אנו חשים כי אנו יושבים מאחורי סורג ובריח. רשתות או גדרות במבוק עשויים ממסגרת מתכת או שישנם חוטי מתכת האוחזים אותם במקום, אך עיקר הגדר עשויה ממוטות במבוק השזורות אחת ליד השנייה ויוצרות קיר אטום שאינו מאפשר הצצה למה שקורה מאחוריו.

רשתות במבוק הם מוצר שזהה בעיקרו לגדרות במבוק רק שאופן הבניה שלהן מעט שונה. במקום גבעולי במבוק עבים קשורים אחד לצד השני, רשתות במבוק שוזרים בשתי וערב כך שמלבד האיטום של הגדרות הללו, נוצרות רשתות חזקות במיוחד שעמידות בפני רוחות עזות או שאר פגעי מזג אוויר שכל פריט ריהוט נחשף עליו כשהוא מונח מחוץ לבית.

ניתן לראות היום גדר במבוק כמעט בכל גינה בישראל ולא בכדי. המראה הטבעי של הבמבוק והמחיר הזול יחסית הפכו את גדר הבמבוק לפופולארית מאד.  גדרות במבוק משתלבים יפה בגינה ומשדרגים את המראה הכללי. הגדר אינה דורשת תחזוקה ואינה מלכלכת בדומה לגדר מחומר אחר. 

קיימים מספר סוגים של גדרות במבוק ומוטות במבוק בגדלים ובעוביים שונים. השימוש הרחב של גדר במבוק בנוף הישראלי שלנו הפך להצלחה רבה בשל השימושים הרבים של גדר הבמבוק והמחיר הזול יחסית כפתרון אסתטי ונוח.
כל הזכויות שמורות. ריהוט גן יוקרתי דיזיינס. חל איסור מוחלט להעתיק תמונות, תכנים או כל מידע מהאתר ללא אישור בכתב ממערכת האתר. ט.ל.ח כל המחירים כוללים מע"מ.שותפים: ריהוט גן בירכא - דירות דיסקרטיות עם ריהוט גן - צימרים בגורן